SoloTürk

AEROFESTIVAL 2016

W dniach 28-29.05.2016 roku odbyła się druga edycja Aerofestival.

Zapraszam do galerii

Tegoroczną edycję Aeorofestivalu, zaliczam do udanych. Z roku na rok widać, że organizatorom zależy na tym, by przyciągać rzeszę miłośników pokazów powietrznych, co można było zauważyć w programie, który nie pozwalał się nikomu nudzić. Dzięki takiemu podejściu, mogłem podziwiać mocną reprezentację zespołów latających na różnych wersjach F-16

F-16 Tiger Demo Team Poland

Nasza rodzima drużyna zaprezentowała się w wersji Block 52+. Pilotem pokazowym był major Robert Gałązka. Przebojowe malowanie samolotu oraz duża ilość flar w trakcie pokazu, sprawiła, że pokaz był bardzo ciekawy. Mogę dodać, że jak zwykle, było na co popatrzeć, bo akrobacje wykonywane przez ten zespół są zawsze godne uwagi.

Szukających więcej informacji na temat tego zespołu zapraszam na oficjalną stronę na FB

F-16 Tiger Demo Team Poland

Belgian Air Force F-16 Solo Display

Pokaz zawsze ciekawy z powodu dużej ilości smug, które powstają dzięki smugaczom podpiętymi pod skrzydłami

Szukających więcej informacji na temat tego zespołu zapraszam na oficjalną stronę na FB

Belgian Air Force F-16 Solo Display

Solo Türk

Turcy mają jedno z najlepszych  dem pokazowych latających na F-16 w tej części świata. Piękne malowanie, duża liczba flar oraz ciekawe figury. Dodatkowy plus to komentator, który zadał sobie sporo trudu aby w opis figur wykonywanych przez ten samolot wpleść nasze słowa- tego się nie da opisać, tego trzeba posłuchać:

Mam nadzieję,  że sytuacja polityczna w Turcji nie stanie na przeszkodzie drużynie i dalej będzie można podziwiać ich na innych pokazach.

Warto z tez wspomnieć o Swedish Air Force Historic , które przysłało na pokazy dwa samoloty -AJS 37 VIGGEN oraz SK 60E – SAAB 105. Ten pierwszy dał piękny pokaz dynamiczny w powietrzu oaz STOL na ziemi .

Jak już jesteśmy przy historycznych samolotach, trzeba wspomnieć o dynamicznym pokazie TS-11 Iskra bis D, która należy do Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła

W pamięci mam  jeszcze jeden pokaz, a mianowicie-  Skycat Wingwalkers– jeden pilot w pięknej maszyna i odważne dwie dziewczyny, które podczas pokazu stoją na skrzydłach, do tego dochodzą smugacze, które uświetniają pokaz.

Dla ciekawych tego zespołu tradycyjnie odsyłam do FB:

Skycat Wingwalkers

 

Osoby które będą się wybierać następną edycje zapraszam do śledzenia oficjalnego FB organizatora:

Aerofestival

A dla ludzi co  tak jak Ja muszą do pokazów przejechać polecam nocleg:

Kwatery Pracownicze Mira

Bardzo  miła osoba prowadzi te kwatery oraz znajdują się w poblizu festiwalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *