PIKNIK LOTNICZY 21. BLT ŚWIDWIN 2017

W dniu 1 lipca 2017 na terenie 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego która znajduje się w Świdwinie( EPSN ) odbył się piknik lotniczy.
Zapraszam do zapoznania się z relacja z tego pikniku.

 

Jak co roku, na początku lipca, odbył się piknik lotniczy na terenie 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego w związku ze Świętem Bazy.

W tym roku było bardzo mokro, od godziny 11 zaczęło padać. Z jednej strony pogoda miała wpływ na niską frekwencje, ale z drugiej strony można było  zrobić ciekawe ujęcia. Wszystkie gwałtowne manewry maszynami powodowały piękne oderwania na samolotach.

Pogoda miała także wpływ na czas pokazu. Przez deszcz samoloty podrywały się szybciej, ponieważ jeden lądował, a drugi już się szykował do startu. Nie było przerw.To sprawiało, że trzeba było szybko korygować ustawienia i poprawiać pokrowce na aparat (które były totalną prowizorką, b powstały z worków na śmieci i taśmy 😉 oraz zmieniać karty pamięci.

Duże słowa uznania dla naszych pilotów, którzy poderwali swe maszyny do pokazów w takich warunkach- najgorzej chyba miał pilot PO-2-ta maszyna nawet zamkniętej kabiny nie posiada… Jako ciekawostkę trzeba podać fakt, że na statykę został wyciągnięta jedna z najciekawszych maszyn- SU-22 o nr 305. Ten samolot jest pomalowany cały na czarno do tego całe uzbrojenie, które może ta maszyna dźwigać- piękny widok!

Pomimo „ciężkiej pogody” mój wyjazd do bazy mogę uznać za udany.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *