dzien otwarty 23. BLT 2016

PIKNIK LOTNICZY W 23.BLT

W tym roku Dzień otwarty na terenie 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego odbył się 10 września. Wcześniejszy dzień otwarty został zaplanowany na dzień 21 maja ale z powodów przedsięwzięć służbowych Piknik lotniczy został przeniesiony na inny termin. Czy warto było czekać?

Według mnie tak. Zawsze jestem chętny do odwiedzenia gniazda naszych MIG-29. W tym roku piknik lotniczy wydawał się skromniejszy, ale czas przeznaczony na pokazy w locie był wypełniony.

Głównym punktem pokazu był popis najciekawszego lotniczego projektu, który widziałem. Mowa jest o Xtreme Sky Force– jest to nowy Polski Demo Team w skład, którego wchodzą dwa samoloty, które w teorii nie powinny pasować do siebie. Z jednej strony mały zwinny XtremeAir Sbach 300 (XA-41) który pilotuje mistrz Polski w akrobacji samolotowej- Artur Kielak , a z drugiej bojowy MIG-29, który jest pilotowany przez dowódcę grupy działań lotniczych ppłk pil. Piotr IWASZKO. Pokazach tych dwóch maszyn na długo zapada w pamięć. Do tego trzeba dodać piękne malowanie tych 2 samolotów nawiązujących do sławnego dywizjonu 303- jest to widok, który zostaje na długo w pamięci.

Poniższy filmik pokazuje dobrze cały pokaz od strony pilota:

Poza ciekawym pokazem Xtreme Sky Force należy wspomnieć o dynamicznym pokazie pary SU-22, ciekawy pokaz swoich umiejętności dała też 2.Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza.

Wisienką na torcie okazał się solowy pokaz na MIG-29 które stacjonują na terenie Bazy- pokaz dość ciekawy, dynamiczny dużo odejść na dopalaczach- bardzo mi się podobał ten pokaz.

Może z mojego opisu wynika to że było mało ale przynajmniej było treściwie- brak denerwujących dłużyzn- było intensywnie.

Na końcu chcę podziękować firmie Proclub za udostępnienie sprzętu fotograficznego.

Pracę nad zdjęciami umilał audiobook pt. Dywizjon 303

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *