dzien otwarty 23. BLT 2016

PIKNIK LOTNICZY W 23.BLT

W tym roku Dzień otwarty na terenie 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego odbył się 10 września. Wcześniejszy dzień otwarty został zaplanowany na dzień 21 maja ale z powodów przedsięwzięć służbowych Piknik lotniczy został przeniesiony na inny termin. Czy warto było czekać?

Według mnie tak. Zawsze jestem chętny do odwiedzenia gniazda naszych MIG-29. W tym roku piknik lotniczy wydawał się skromniejszy, ale czas przeznaczony na pokazy w locie był wypełniony.

Głównym punktem pokazu był popis najciekawszego lotniczego projektu, który widziałem. Mowa jest o Xtreme Sky Force– jest to nowy Polski Demo Team w skład, którego wchodzą dwa samoloty, które w teorii nie powinny pasować do siebie. Z jednej strony mały zwinny XtremeAir Sbach 300 (XA-41) który pilotuje mistrz Polski w akrobacji samolotowej- Artur Kielak , a z drugiej bojowy MIG-29, który jest pilotowany przez dowódcę grupy działań lotniczych ppłk pil. Piotr IWASZKO. Pokazach tych dwóch maszyn na długo zapada w pamięć. Do tego trzeba dodać piękne malowanie tych 2 samolotów nawiązujących do sławnego dywizjonu 303- jest to widok, który zostaje na długo w pamięci.

Poniższy filmik pokazuje dobrze cały pokaz od strony pilota:

Poza ciekawym pokazem Xtreme Sky Force należy wspomnieć o dynamicznym pokazie pary SU-22, ciekawy pokaz swoich umiejętności dała też 2.Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza.

Wisienką na torcie okazał się solowy pokaz na MIG-29 które stacjonują na terenie Bazy- pokaz dość ciekawy, dynamiczny dużo odejść na dopalaczach- bardzo mi się podobał ten pokaz.

Może z mojego opisu wynika to że było mało ale przynajmniej było treściwie- brak denerwujących dłużyzn- było intensywnie.

Na końcu chcę podziękować firmie Proclub za udostępnienie sprzętu fotograficznego.

Pracę nad zdjęciami umilał audiobook pt. Dywizjon 303

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *