Święto 56 Bazy Lotniczej

 

W dniu 16 maja 2015 roku otworzone zostały bramy 56 bazy lotnictwa taktycznego. Zostało to uczynione z okazji ich święta. Zaproszono miłośników lotnictwa na teren jednostki znajdującej się niedaleko Inowrocławia.

Zapraszam do zapoznania się z galerią zdjęć.

 

Każdy mógł podziwiać sprzęt wojskowy stacjonujący na terenie bazy, a były to maszyny, o jakich każdy marzy: mi-24, PZL-W3 Głuszec, transportowe MI-17 czy starsze wersje MI-2. Do wszystkich maszyn był dostęp, a o ich możliwościach można było usłyszeć od pilotów, którzy z dumą opowiadali na co stać dane maszyny.

Dodatkowa atrakcją były samoloty prywatne należące do inowrocławskiego aeroklubu.

Jak często bywa na tego typu iwentach, pokazy zaczęły się o 12:00, czyli w samo południe. Na niebie pojawiły się SU-22, które w krótkim, acz dynamicznym pokazie zaprezentowały to co najlepsze w ewolucjach podniebnych. Po nich, na podniebnej scenie, ukazała się Grupa Akrobacyjna „Orlik”. Pikanterii dodaje fakt, że był to ich dziewiczy występ, który, jak dla mnie, był bardzo udany. Następnie na niebie pojawiły się śmigłowce, które stacjonują n terenie 56 bazy. Po nich wystąpił solo MI-24. Dodatkowo można było podziwiać pokaz grupy bojowej, która demonstrowała metodę zatrzymania podejrzanego osobnika. To wszystko działo się z wykorzystaniem śmigłowców PZL W-3 Głuszec oraz MI-17. Tak oto zakończył się blok pokazów przygotowanych na dany dzień.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *